/Files/images/стоп-булінг2.jpg

Наказ МОН (Міністерства освіти і науки) України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»wym-1637673698176

Лист МОН України від 11.02.2020 № 1/9-80«Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646«Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

Наказ МОН України від 26.02.2020 № 293«Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»
Наказ МОН України від 20.03.2020 № 420«Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 лютого 2020 року № 293»
Лист МОН України від 20.03.2020 № 6/480-20«Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)в закладах освіти»
Лист МОН України від 20.07.2020 № 1/9-385«Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н.р. щодо формуванняв дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок»
Лист МОН України від 13.04.2020 № 1/9-207"Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки Українивід 28.12.2019 № 1646"

/Files/images/стоп булінг.jpg

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ (З ДОТРИМАННЯМ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ) ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ

Керівник закладу освіти повинен довести до відома здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов’язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасникам або свідкам якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання.

До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи.

Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служба у справах дітей.

У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу має повідомити постраждалого.

Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ,ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)

Якщо комісія з розгляду випадків булінгу (цькуванню) визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особою або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого тягне за собою накладання штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Булінг (цькування), вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Булінг (цькування), вчинений групою малолітніх або неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, або вчинений повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста

неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в КЗ «Новоолександрівський ЗДО» на 2021/2022 навчальний рік

№ з/п Заходи Цільова аудиторія Термін виконання Відповідальний
Інформаційно-профілактичні заходи
1 Вивчення законодавчих актів та Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) Працівники ЗДО, батьки вихованців Лютий Директор, Громад. інспектор
2 Обговорення питання протидії булінгу на загальних батьківських зборах в ЗДО Педагогічні працівники, батьки вихованців Травень Директор, Громад. інспектор
3 Проведення методичного часу з проблеми «Булінг у дитячому садку – міф чи реальність» Педагогічні працівники Березень Директор, Громад. інспектор
4 Розробити і оформити інформаційно-консультативну папку «Булінг у закладі дошкільної освіти (ЗДО)» Педагогічні працівники Упродовж року Директор, Громад. інспектор
5 Контроль стану роботи щодо попередження випадків булінгу Працівники ЗДО Щоквартально, в разі необхідності Директор
Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти
1 "Дружнє коло" - проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків Вихованці закладу Вихователі
2 Створенняморально-безпечного освітньогопростору, формування позитивногомікроклімату та толерантної міжособистісноївзаємодії під час занять, прогулянок, ігрової діяльності Педагогічні працівники, батьки Постійно Директор, Громад. інспектор
3 Проведення заходів в рамках проведення Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу» Вихованці, батьки Листопад Директор, Громад. інспектор
4 Тематичний тиждень «Дитячі мрії та добрі справи» Вихованці, батьки вихованців Травень Вихователі
№ з/п Заходи Цільова аудиторія Термін виконання Відповідальний
Робота з батьками
1 Розміщення інформації на сайті ЗДО щодо булінгу Батьки вихованців Упродовж року Директор, Громад. інспектор

/Files/images/стоп-булінг.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.